„Intrumi Euroopa maksearuanne 2022“ on avaldatud. Loe lähemalt>>>

Rahvusvaheline võlgade sissenõudmine
Tugevdage oma äri

Rahvusvaheline võlgade sissenõudmine


Me hoolitseme Teie äri stabiilse rahavoo eest

Jätke oma andmed ja me võtame Teiega ühendust

Edukas äritegevus põhineb stabiilsel ja etteaimataval rahavool, samuti headel ja püsivatel kliendisuhetel. Kahjuks tuleb mis tahes ärivaldkonnas ette hetki, kus mõni klient hakkab arvete maksmisega viivitama või koguneb neil märkimisväärne võlg. Iseäranis keeruline on siis, kui nii läheb välisklientidega. Mida taolistes olukordades ette võtta?

Stabiilse rahavoo ja äritegevuse pideva toimimise ning arengu tagamiseks on igasuguses ettevõttes oluline kaupade ja osutatud teenuste eest õigel ajal tasumine. Majanduskasvu ajal ja positiivse ning stabiilse rahavoo korral ei pööra ettevõtted tihtipeale hilinenud maksetele eriti palju tähelepanu. Kuid igasugune majanduslik raskus võib kiirelt vähendada rahavoogu kontodel, kliendid hakkavad maksetega viivitama või ei maksa arveid üldse. Kriisiolukorras võib maksedistsipliin alla käia.

Kuidas saab Intrum sellistel juhtudel aidata?

Intrum on Euroopa juhtiv krediidihaldamise ja võlgade sissenõudmise ettevõte, millel on kontorid 25 riigis ning partnerid kokku 160 riigis. Mitte ühelgi konkurendil maailmas pole nii suurt geograafilist hõlmatust ega pikaajalist kogemust.

See võimaldab pakkuda meie klientidele ühtset puutepunkti kõigil nende valitud eksporditurgudel, te ei pea otsima eraldi partnereid igas riigis, kus tegutsete. Intrum pakub täisteenust alates lihtsast meeldetuletusest võlgnikele kuni kohtuvaidlusteni välja. Te ei pea tegema uurimistööd ega süüvima kohalikesse õigusaktidesse või juriidilistesse nüanssidesse, et nuputada välja, kuidas oma raha tagasi saada. Üleilmse ettevõttena, millel on ainulaadsed teadmised kohalikust turust, professionaalne meeskond ja kõrged standardid ning eetilised võlgade sissenõudmise meetodid, teeb Intrum selle töö teie eest tõhusalt ära. Lisaks saab tänu meie iseteenindusportaalile klient hõlpsalt jälgida ja vaadata juhtumite olekut ja edusamme kontorist lahkumata.

Mis hetkel on vajalik algatada võlgade sissenõudmise menetlust?

Lühike vastus sellele on – mida varem, seda parem. Töö võlgnikega peaks algama õigel ajal ja ennetavalt, ootamata suuremate võlgade kogunemist. Analüüsime regulaarselt meie andmebaasides olevaid juhtumeid ja suundumus on selge – mida kauem aega on võla tekkest möödas, seda enam tagasisaadav summa väheneb. Kui võlgnik muutub maksejõuetuks, muutub võla sissenõudmine seda keerukamaks ja ajakulukamaks ning te peate oma raha kättesaamiseks kauem ootama. Intrum pakub paljusid võlgade sissenõudmise teenuseid ja meil on hea kogemus suurte rahvusvaheliste võlgade sissenõudmisel välismaal, eeskätt Skandinaavias, nii kohtuväliselt kui ka kohtuvaidluse teel.

Rahvusvahelise ja noteeritud ettevõttena on meile väga oluline tagada oma valdkonnas kõrged professionaalsed ja eetilised standardid, et mis tahes koostöö meie kliendiga/võlgnikuga oleks õiglane, lugupidav ja vastaks rangetele äristandarditele, mis on pikas perspektiivis tähtis heade suhete säilitamiseks partneritega.

Kuidas alustada koostööd Intrumiga?

Uutele klientidele pakume olukorra esmast hindamist ja nõu, et mõlemad osapooled mõistaksid, mida kindlas olukorras on võimalik või pole võimalik ette võtta. Hinnangu saamiseks täitke lühike ankeet ja me võtame teiega ühendust.


Kuidas saada kätte tasu teenuste ja toodete eest. Juhtumikirjeldus

Iga juhtum on individuaalne ja sissenõudmise edu sõltub iga olukorra keerukusest. 

1. Kohalik kontaktisik

Eesti ettevõttel X oli 250 000 euro eest nõue Valgevene ettevõtte Y vastu. Võlgade sissenõudmist alustati 2017. aastal Intrumi ametliku partneri kaudu Valgevenes.


2. Lai ja usaldusväärne võrgustik

Intrumi partner kogus ca 12 000 EUR. Seejärel lõpetas võlgnik maksete tegemise. KredEx Krediidikindlustus tegi väljamakse äriühingule X ja astus põhivõlausaldajaks.


3. Professionaalne lähenemine

Alustasime kohtuprotsessi Valgevene äriühingu Y vastu.


4. Parimad tööriistad tulemuse saavutamiseks

Viimases etapis pidasime paralleelläbirääkimisi Valgevene ettevõtte Y omaniku esindajaga Eestis ja lõpuks jõudsime kohtulikule kompromissile 2019. aastal. Võlgnik maksis lisaks ca 170 000 eurot, hoolimata asjaolust, et nimetatud võlgnik oli väga raskes finantsolukorras.


Me hoolitseme Teie äri stabiilse rahavoo eest

Jätke oma andmed ja me võtame Teiega ühendust

Intrumi kliendid räägivad