Kümme soovitust rahaasjade korraldamiseks

Kas Teil on raha otsas mitu päeva enne palgapäeva? Teil on palju tasumata arveid, kas olete maksmisega hädas? Parim viis oma rahaasjade kontrollimiseks on koostada eelarve, mis võimaldab Teil hoida silma peal oma igakuistel sissetulekutel ja väljaminekutel.

Võtke kontroll oma rahaasjade üle. Järgnevalt anname Teile kümme soovitust, mis aitavad rahaasju hallata:

  1. Kulutage vastavalt oma võimalustele. Tehke nimekiri igakuistest kulutustest eesmärgiga vältida selliste summade kasutamist, mida Teil ei ole. Saadaval on hulganisti telefonirakendusi, mis aitavad Teil kontrollida oma rahalisi vahendeid ( pidada järge arvetest, koostada eelarvet jne).
  2. Enne ostmist mõelge kaks korda – kas Teil on seda tõesti vaja?
  3. Pange raha kõrvale, kui Te teate, et lähitulevikus on oodata suuremaid kulutusi, et Teil oleks vajalikul hetkel võimalik need tasuda – olgu see siis tulumaks või autokindlustus.
  4. Ärge kunagi allkirjastage lepingut enne, kui olete selle läbi lugenud ja kõikidest tingimustest aru saanud.
  5. Kindlasti lugege läbi ka väikeses kirjas trükitud tekst. Lisakulude vältimiseks makske alati õigeaegselt.
  6. Kui Te ei saa arvet õigeaegselt tasuda, ärge lükake edasi võlausaldaja teavitamist– võib olla õnnestub teil kokku leppida maksegraafikus või saada ajapikendust.
  7. Kui Teil ei õnnestu võlga maksta, võib juhtuda, et Teiega võtab ühendust võlanõudja. Sellisel juhul reageerige kindlasti , et minimeerida võimalikku kahju ja kulusid. Selgitage oma majanduslikku olukorda ja otsige võimalikke lahendusi.
  8. Avatud suhtlemise ja püüdlustega lahendusi leida, suudate tõenäoliselt oma makseraskused ületada.
  9. Kui teil on maksegraafik, pidage oma lubadustest kinni. Probleemide korral on väga oluline sellest inkassofirmat kohe teavitada. Mainekad võlgade sissenõudjad, nagu meie, on alati Teie jaoks olemas, et aidata Teil võlgadest vabaneda.
  10. Ärge ignoreerige oma rahaprobleeme, otsige abi nii kiiresti kui võimalik ja tehke kõik endast olenev, et oma majanduslik olukord kontrolli alla saada.

Vajate abi? Või Teil tekkis küsimusi? Me oleme siin selleks, et Teid aidata.

Küsimuste korral võtke ühendust meie klienditeenindusega.