Tähelepanu! 

Seoses kehtestatud eriolukorraga riigis ning vajadusega takistada viiruse levikut ja kaitsta oma töötajate tervist, sulgeme Intrumi kontori külastajatele.

Teil on võimalik meiega kontakteeruda telefonil +372 880 3296  või saata e-kiri aadressile: inkasso@intrum.ee.

 

Lugupidamisega

Intrum Estonia AS

Kuus soovitust, kuidas oma rahaasjades kevadpuhastus teha

Kevad on tulemas ja täiesti võimalik, et teie kodu ei ole ainus koht, mis vajab väikest kevadpuhastust. Anname teile kuus soovitust isiklike rahaasjade korrastamiseks.

Võib-olla unistate juba suvest ja mõtlete, kuidas selle jaoks raha säästa, või soovite, et kuu lõppedes oleks teie pangaarvel veidi raha järel. Võib-olla on teil makseraskused ja te ei tea, kust alustada, et need kõrvaldada.

Olgu olukord milline tahes, järgmised soovitused tasub meelde jätta.

  • Omage oma rahalisest seisust ülevaadet. Enamikul pankadel on veebikeskkond, kus saate oma rahaasju mugavalt korraldada ja jälgida. See on suurepärane võimalus võtta kulud kontrolli alla ja oma rahaasjus prioriteedid luua, leides üles need valdkonnad, mille peale tarbetult suuri summasid kulub.
  • Muutke eelarve jälgimine lõbusaks. See võib olla kõige igavam soovitus, kuid see toimib pikemas perspektiivis suurepäraselt. Siis on lihtsam saada ülevaade sellest, millele te ühes kuus tegelikult kulutate ja kus oleks võimalik raha kokku hoida.
  • Makske võlgu osade kaupa. Pikemas perspektiivis võib võlgade mittemaksmine kulukaks osutuda, seega võtke viimases hädas olles siiski oma võlausaldajatega ühendust ja vaadake, kas jõuate kokkuleppele. Kui peaksite sellegipoolest saama võlanõude, on oluline, et võtaksite seda tõsiselt. Võimaluse korral makske kogu summa korraga ära või võtke meiega ühendust ja me proovime koos lahenduse leida.
  • Jälgige oma mobiilikasutust. Mobiiltelefoni kasutamisest võib kergesti saada see nn must auk, kuhu raha kaob. Lisaks paketitasule maksate ka allalaaditud rakenduste, rändluse, parkimise jm lisade eest. Varjatud kulud nagu tellimused ja e-kaubandus on veel ühed näited. Võtke oma telefonikulud kontrolli alla ja uurige arveid. Kindlasti võrrelge hindu.
  • Võimaluse korral kasutage püsimaksete ja e-arvete eeliseid. Intresside ja võlanõuete vältimiseks makske arved alati õigel ajal. Kui peaksite siiski saama võlanõude, on oluline, et võtate probleemi lahendamiseks võimalikult kiiresti ühendust inkassofirma või võlausaldajaga.
  • Müüge kasutuna seisvad asjad maha ja ostke edaspidi kasutatud asju. Tehke kevadpuhastus oma sahtlites ja kappides. Kõigil on midagi, mida nad enam ei vaja, ja raha juurdesaamiseks võite ebavajalikud asjad internetis maha müüa. Samamoodi võite teiste kasutatud asjade hulgast leida endale vajalikke esemeid. Otsige esmalt alati järelturult. Võite säästa palju raha, kui ostate kasutatud jalgratta, diivani või aiamööbli.

Kas vajate abi? Või tekkis teil küsimusi? Me oleme siin selleks, et teid aidata.

Küsimuste korral võtke ühendust meie klienditeenindusega.